Loading...

Nowoczesność kontra tradycja

www.hierophant-nox.com plamy.poradnikedukacyjny.waw.pl https://www.cellbes.pl/kobiety-inspiracje-trwaosc-futrzanego-okrycia-21177

Czy wspomniane przed chwilą przenikanie się mody bardzo tradycyjnej, wręcz folkowej, z tą współczesną może prowadzić do konfliktu? Oczywiście tak, choć nie jest on z góry przesądzony. Pamiętajmy, że jako ludzie możemy wybierać pomiędzy różnymi propozycjami i nikt nie zmusza nas (zakładając normalne warunki) do noszenia określonego ubioru.

Szkolne mundurki mogą budzić emocje, ale ciężko uznać je za opresyjne i ograniczające wolność, bo strój nie stanowi wszakże jedynego wyrazu indywidualizmu. Istotna w kontekście wolnego wyboru odzieży jest wzajemna tolerancja i poszanowanie.

Jeśli ktoś chce nosić ubranie uchodzące za archaiczne, a druga osoba sięga po nowoczesność, należy uszanować te wybory. Doskonale wiemy, że nie zawsze tak jest i docinki dotyczące stroju, krzywe spojrzenia lub uśmiech politowania to nic zaskakującego.

W Europie i ogólnie w krajach Zachodu jest mało prawdopodobne, aby spotkać kogoś ubierającego stroje ludowe. Dlatego nie są one dla nas tak oczywiste jak choćby dla Azjatów.