Loading...

Wady opieki nad osobami starszymi w domu

http://www.blitz-cleaning.com/ usługi geodezyjne gorzów wlkp. oprawaobrazow.waw.pl

Decyzja o tym, czy zaopiekować się chorą osobą w domu czy oddać ją do domu opieki, zawsze jest wyborem trudnym. Choć to właśnie drugie rozwiązanie zapewnia choremu profesjonalną opiekę medyczną, w naszym kraju wciąż budzi bardzo wiele kontrowersji. Chcąc uniknąć krytyki rodziny i znajomych, dzieci chorych rodziców – na które najczęściej spada obowiązek opieki nad nimi – decydują się samodzielnie zajmować starszymi.

Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak dobre. Większość z nas nie ma bowiem medycznego wykształcenia, a co za tym idzie wiedzy, pozwalającej na zapewnienie choremu odpowiedniej opieki. Wszystkich zbiegów możemy się oczywiście nauczyć, jednak zanim to zrobimy, zajmowanie się chorym może wywołać frustrację obu stron.

Niektóre osoby starsze – w zależności od schorzenia – wymagają całodobowej opieki, a to z kolei wiąże się z koniecznością ponownej organizacji całego swojego życia. Często też zajmowanie się chorym uniemożliwia nam wykonywanie wielu czynności, także pracy. Zanim więc podejmiemy decyzję o samodzielnej opiece nad osobą starszą – dobrze zastanówmy się czy podołamy temu zadaniu.