Loading...

Opieka pielęgniarska w domu

https://www.alba-plus.com.pl/ putzrollen https://mecenas-lodz.com.pl/uslugi/prawo-karne-wykonawcze/

Chora osoba starsza często nie chce zamieszkać w domu opieki. Jednak jeżeli już by miała wybierać prywatny dom opieki wojnicz to miasto w którym można zamieszkać. Czasami za wszelką cenę zostać we własnym mieszkaniu z rodziną. Choć dla domowników taki układ jest sporym obciążeniem, większość osób podejmuje się opieki nad osobą starszą. Nie każdy z nich wie jednak, że nie musi robić tego samodzielnie, ale może skorzystać z opieki pielęgniarskiej.

Jak to zrobić? Takie świadczenie przysługuje osobom, które nie są objęte opieką długoterminową realizowaną w sposób stacjonarny, ale ze względów zdrowotnych potrzebują regularnej pomocy pielęgniarskiej. Aby otrzymać tego typu opiekę wystarczy złożyć odpowiednią deklarację w przychodni. Częstotliwość wizyt ustalana jest po pierwszym odwiedzeniu chorego.

Usługi pielęgniarki środowiskowej świadczone są od poniedziałku do piątku w okresie od 8:00 do 18:00. Należy jednak pamiętać, że w tym czasie odwiedza ona wszystkich swoich podopiecznych. Nie można świadczenia tego traktować więc jak opiekunki dla osoby starszej, ale raczej pomocy, np.

przy codziennej toalecie chorego.