Loading...

Internet jako źródło informacji

Internetu można używać do wielu rzeczy. Dla części osób, szczególnie dla najmłodszych użytkowników, sieć jest przede wszystkim dostarczycielem rozrywki. Dla innych służy ona głównie komunikacji, zarówno tej prywatnej, jak i zawodowej.

Są też osoby, które w wirtualnej rzeczywistości najnormalniej w świecie pracują, zajmując się na przykład mediami społecznościowymi. Chyba nie ma jednak użytkownika, który Internetu nie używa jako źródła informacji. W sieci znaleźć możemy informacje praktycznie z każdej dziedziny.

Pamiętać jednak trzeba, że wśród autentycznych i wartościowych treści jest również wiele niepotwierdzonych informacji, a także całkowicie kłamliwych. Każdy z nas musi nauczyć się w jakiś sposób filtrować treści, na które natyka się w wirtualnym świecie. Jeśli nie będziemy tego potrafili, to możemy mieć spore problemy.

Czasami chciałoby się, żeby ktoś przynajmniej spróbował zrobić w sieci porządek i usunął z niej wszystkie bezwartościowe rzeczy. Niestety, na chwilę obecną jest to niemożliwe.

Posted in: IT