Loading...

Harringtonka – klasyczna kurtka z Wysp

https://hasztagujemy.pl/jak-wykorzystac-pinterest-do-promocji-swojej-firmy-5-kreatywnych-pomyslow/

Już w latach 30. ubiegłego wieku zaczęto produkować kurtkę, która miała za jakiś czas stać się jednym z symboli anglosaskiej mody, a przy tym klasyką męskiego stroju. Kultowa harrington jacket to lekka, niezbyt długa kurtka z elastycznymi ściągaczami w biodrach i przy rękawach. Wykonana najczęściej z bawełny, poliestru i akrylu jest idealną kurtką przejściową na jesień i wiosnę.

Posiada również zamykane patkami kieszenie i kołnierz na stójce. Rzeczą chyba najbardziej typową, bez której harringtonka istnieć nie może, jest podszewka w szkocką kratę. Specyficzny krój i miękki materiał sprawiają, że nosząc kurtkę lekko rozpiętą można wyeksponować czerwoną zazwyczaj podszewkę. Pierwsza fala popularności tej kurtki to końcówka lat 50.

, gdy zaczął ją nosić Elvis Presley. Nieco później stała się hitem w Wielkiej Brytanii za sprawą modsów oraz skinheadów, którzy chętnie ją zakładali. Do dziś jest produkowana przez wiele firm i cieszy się uznaniem wśród ludzi ceniących klasykę. Najpopularniejsze marki kojarzone z harringtonkami to Lonsdale, Warrior Clothing oraz Merc.