Loading...

Bezpośrednio, czyli taniej

www.tchp.org.pl Weryfikacja partnera biznesowego

Ustaliliśmy już, na jakiej zasadzie można kupić ubezpieczenie direct. W praktyce wygląda to tak, że sięgamy po telefon i wybieramy numer ubezpieczyciela. Po chwili rozmawiamy z konsultantem, który na odległość przyjmie nasze zamówienie i zapadną ustalenia dotyczące warunków wykupywanych świadczeń.

Podobnie sprawy się mają, gdy zamawiamy ubezpieczenie online. Wypełniamy w tym celu formularz na stronie internetowej, przesyłamy ewentualne zdjęcia lub skany wymaganych dokumentów i już, gotowe. Teraz pojawi się kurier z umową, którą podpiszemy i od tego momentu jesteśmy ubezpieczeni.

Taki model sprzedaży ma tę wielką zaletę, że zdecydowanie obniża koszty obsługi klienta. Nie trzeba dysponować rozbudowaną siedzibą, dużą powierzchnią biurową ani pracownikami wysyłanymi w teren. Skoro koszty po stronie sprzedającego usługę są niskie, to i klient może zyskać ubezpieczenie w niższej cenie.

I to właśnie decyduje o tym, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wariant direct. W Polsce dotyczy to głównie ubezpieczeń komunikacyjnych.