Loading...

Slacklining, czyli sport dla cierpliwych

www.thebrusselsconnection.be https://www.pencopolska.pl/blog/skad-czerpiemy-energie-do-treningu-co-wplywa-na-wytrzymalosc-sportowca-schemat/ nauka tenisa poznań

Slacklining to sport dla każdego. Nie ma w tym żadnej przesady, bowiem do jego uprawiania niezbędna jest niemal tylko duża motywacja. Nie ma dużych wymagań sprzętowych. W slacklingu potrzebna jest wyłącznie specjalna taśma. W krajach zachodnich sport ten jest bardzo popularny. W Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Na czym polega slacklining? Wszystko zależy od jego odmiany. W skrócie można stwierdzić, że jest to chodzenie na taśmie zawieszonej na określonej wysokości. Warto wspomnieć, że zabawa ta znana jest już od dawna. Slacklining może być bardzo widowiskowy, zwłaszcza jeśli wykonywane są najróżniejsze akrobacje. W sporcie tym można wyróżnić kilka odmian. Jedną z nich jest trickline. Wówczas stosowane są taśmy, które osiągają zazwyczaj do kilkunastu metrów.

Taśmy te zawiesza się na wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Zawodnicy wykonują na nich salta lub obroty, w zależności od stopnia zaawansowania. Kolejna formą jest longline. W tym przypadku taśmy mają nawet powyżej 100 metrów długości. Wysokość, na jaką są zawieszane również są większe. Ostatnią formą jest highline. Zawodnicy zawieszają taśmy ma wysokości do kilkuset metrów. Highline powinien być uprawiany wyłącznie przez doświadczonych zawodników. W tym przypadku stosuje się specjalny sprzęt zabezpieczający. Początkowo nauka slackliningu może wydawać się trudna. Zawodnicy muszą utrzymać równowagę, co wymaga wiele cierpliwości. Z czasem jednak można zacząć trenować prostsze triki. Dopiero w miarę zdobywania doświadczenia, można spróbować wykonywać trudniejsze akrobacje.