Loading...

Na czym polega wystrzeliwanie?

teraztenis odżywki białkowe https://niecodzienni.pl/rolki-lyzworolki.html

Wystrzeliwanie do niedawna było atrakcją wesołych miasteczek. Powstaje jednak coraz więcej firm, które zajmują się organizacją tego typu atrakcji. W wystrzeliwaniu może wziąć udział niemal każdy. Warunków jest kilka: odwaga oraz wytrzymały organizm. Wystrzeliwanie może stanowić również wstęp do bungee jumping. Wiele osób decyduje się najpierw na tę formę atrakcji, a dopiero później na skok na bungee. Na czym polega wystrzeliwanie? Zasadniczo można porównać je do bungee jumping.

Z tą różnicą, że w przypadku bungee skok odbywa się w dół. Wystrzeliwanie to wyrzucenie uczestników w górę. Odbywa się to za pomocą specjalnej katapulty. Wystrzeliwanie może odbywać się na wysokość ponad 50 metrów. Podczas pojedynczego wystrzelenia osiąga się zawrotne prędkości. Mogą one sięgać nawet 150 km/h. Przeciążenia są bardzo duże, ale na tym właśnie polega cały urok tej atrakcji.

Uderzenie adrenaliny jest ogromne. Cała zabawa jest bezpieczna, ponieważ jej uczestnicy znajdują się w specjalnych klatkach, które zapobiegają wypadnięciu. Dodatkowo zawodnicy mogą trzymać się uchwytów. Wystrzeliwanie może wydawać się bardzo łatwe – zawodnicy nie muszą wykonywać żadnej czynności. Ich jedynym zadaniem jest ulokowanie się w klatce. Warto jednak pamiętać, że wymaga to nie lada odwagi. Bardzo często do klatki uczestników zabawy mocowane są kamery, które rejestrują reakcję na wystrzeliwanie.

Jest to dodatkową atrakcją, a jednocześnie czynnikiem uwieczniającym taką niezwykłą przygodę.