Loading...

Motolotnia – przygoda na całe życie

www.sk-design.pl squash poznań https://patatajek.pl/kategorie/25-nauszniki

Motolotnie popularne są od niedawna. Umożliwiają zwiedzanie podniebnych przestrzeni. Niewątpliwą zaletą motolotni jest to, że są stosunkowo łatwe w obsłudze. Przed rozpoczęciem swojej podniebnej przygody należy jednak przejść odpowiednie szkolenie. Motolotnie można porównać do podniebnych statków. Pierwszą motolotnie skonstruowano w połowie XX wieku. Do startu nie są wymagane długie pasy startowe. Jest to możliwe dzięki lekkiej konstrukcji motolotni.

Motolotnia składa się ze skrzydeł o stosunkowo dużej powierzchni. Do nich przymocowany jest specjalny wózek. W nim zasiada instruktor oraz uczestnik lotu. Najważniejszym elementem motolotni jest silnik spalinowy. Niektóre modele napędzane są jednak za pomocą elektrycznych urządzeń. Na tyle motolotni znajduje się również śmigło. Motolotnią można sterować w dowolnym sposób. Odbywa się to za pomocą specjalnego drążka, który znajduje się w pobliżu pilota.

W zależności od sterowania zmianie ulega środek ciężkości. Dzięki temu motolotnią można skręcać bądź zawracać. Istnieje możliwość odbycia samodzielnego lotu. Wówczas wymagane jest ukończenie specjalnego kursu. Obejmuje on zarówno część teoretyczną oraz praktyczną. Dopiero po jego ukończeniu uczestnik może ubiegać się o zyskanie licencji. Konieczny jest także zakup sprzętu. W przypadku braku możliwości odbycia kursu, podniebną przygodę odbywa się wraz z doświadczonym pilotem.

W takiej sytuacji to pilot odpowiada za bezpieczny lot. Loty motolotnią odbywają się w niemal wszystkich większych miastach.