Loading...

Internet jako źródło informacji

Gigaserwer - supermicro

Internetu można używać do wielu rzeczy. Dla części osób, szczególnie dla najmłodszych użytkowników, sieć jest przede wszystkim dostarczycielem rozrywki. Dla innych służy ona głównie komunikacji, zarówno tej prywatnej, jak i zawodowej.

Są też osoby, które w wirtualnej rzeczywistości najnormalniej w świecie pracują, zajmując się na przykład mediami społecznościowymi. Chyba nie ma jednak użytkownika, który Internetu nie używa jako źródła informacji. W sieci znaleźć możemy informacje praktycznie z każdej dziedziny.

Pamiętać jednak trzeba, że wśród autentycznych i wartościowych treści jest również wiele niepotwierdzonych informacji, a także całkowicie kłamliwych. Każdy z nas musi nauczyć się w jakiś sposób filtrować treści, na które natyka się w wirtualnym świecie. Jeśli nie będziemy tego potrafili, to możemy mieć spore problemy.

Czasami chciałoby się, żeby ktoś przynajmniej spróbował zrobić w sieci porządek i usunął z niej wszystkie bezwartościowe rzeczy. Niestety, na chwilę obecną jest to niemożliwe.

Posted in: IT