Loading...

E-rzeczywistość

www.stronymarcina.pl usługi chmurowe sklep internetowy cena

Dzieci wychowujące się w XXI wieku traktują Internet jako coś zupełnie naturalnego. Już od najmłodszych lat uczą się z niego korzystać i często spędzają w wirtualnej przestrzeni sporo czasu.

Rodzice powinni jednak starać się o to, żeby e-rzeczywistość nie stała się dla ich pociech zbyt ważna. W dzisiejszych czasach rodzice często nie mają zbyt dużo czasu dla swoich dzieci, ponieważ poświęcają się karierom zawodowym.

W polskich realiach nie jest łatwo i często naprawdę trzeba się napracować po to, żeby zapewnić swojej rodzinie godne życie. Nie można jednak przez to zaniedbywać swoich pociech i pozwalać im na zbyt częste korzystanie z Internetu.

Młody człowiek, który ma ograniczony kontakt z rówieśnikami oraz rodzicami, a przy tym przesiadujący przez większość dnia przy komputerze, może mieć potem problem z odnalezieniem się w normalnych interakcjach społecznych. E-rzeczywistość może wydać mu się atrakcyjniejsza od tej zwykłej, a to prowadzić już może do uzależnienia oraz zaburzeń natury psychicznej.

Posted in: IT